pierwsza wizyta 1

pierwsza wizyta 2

Kiedy pierwszy raz iść z dzieckiem do dentysty?

Pierwsza wizyta pociechy powinna się odbyć ok. pierwszego roku życia. Regularne wizyty dziecka u lekarza dentysty od 2 do 4 razy w roku ułatwiają zdobycie akceptacji i zaufania małych pacjentów oraz dają szansę na wczesne wykrycie niepożądanych zmian. Lekceważenie leczenia zębów mlecznych grozi poważnymi konsekwencjami, takimi jak liczne dolegliwości bólowe czy zębopochodne zakażenia jamy ustnej z obrzękiem całej jamy oraz podwyższoną temperaturą ciała. Warto zatroszczyć się o zęby dziecka od najmłodszych lat.

Co będzie się działo w przyjaznym gabinecie dla dzieci?

Najpierw powita Was Doktor Ząbek. Uśmiechnie się do Was i zaraz prędko pokaże, jak działa fotel dentystyczny. Odpowie na mnóstwo pytań. Czy odkurzacz wszystko odkurza? Gdzie znika woda z kubeczka? Dlaczego balony mają rogi? Kto się czai w ząbku? Dlaczego Kaczuś myje ząbki? O tym wszystkim na pewno się dowiecie!
Zapraszamy Was razem z Mamusiami i Tatusiami oraz Rodzeństwem. Zaopiekujemy się Wami po królewsku, a na koniec – uwaga! – dla każdego małego Pacjenta prezent, który możecie sobie wybrać z tajemniczej skrzyni.

Mamy dla Was kolorowanki i bajeczki o Kaczusiu.

Mamo, Tato, chcę do Dentysty z Wieży!

Zapraszam Ciebie –
Doktor Ząbek