medycyna estetyczna

Czym różnią się zabiegi medycyny estetycznej od usług kosmetycznych?

Zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej pozwalają cofnąć skutki starzenia, a gabinety kosmetyczne działają bardziej profilaktycznie. Na starzenie mają wpływ czynniki wewnętrzne związane są z fizjologią, na którą nie mamy większego wpływu. Medycyna estetyczna może wtedy zaproponować zabiegi odtwarzające, które z biegiem lat muszą być bardziej inwazyjne. Na starzenie mają wpływ także czynniki zewnętrzne, np. promieniowanie słoneczne. Pod jego wpływem powstają wolne rodniki, które niszczą struktury skóry, odpowiadają za jej wiotczenie i zmarszczki. Lekarz medycyny estetycznej może odmłodzić skórę, cofając zmiany.

Kiedy pójść do lekarza i lekarza dentysty w celach estetycznych?

Do lekarza idziemy, gdy chcemy coś poprawić, a do kosmetyczki, gdy chcemy zachować to, co mamy, ewentualnie skorygować drobne problemy. Zabiegi kosmetyczne zazwyczaj nie odmładzają, mają znaczenie raczej profilaktyczne. Minimalizują wpływ czynników zewnętrznych na starzenie się skóry.

Nasza twarz to my sami. To podstawa budowania naszego wizerunku, naszej tożsamości, a może przede wszystkim odbijania się w oczach innych. Jej charakter, wygląd, wrażenie jakie sprawia nasza twarz mogą zaważyć na naszych relacjach, kontaktach i oczywiście – na samopoczuciu. Zapewne oglądamy ją dziesiątki razy dziennie. Wypisane są na niej nasze stany psychiczne: samopoczucie, nastawienie oraz kondycja fizyczna i oczywiście wiek. Nasza twarz służy innym do oceny tego kim jesteśmy oraz jacy jesteśmy. Może nam się to nie podobać, możemy się przeciw temu buntować, ale nie zmienimy tego. Sami przecież tak robimy. Bo dbanie o siebie to nie tylko sprawa indywidualnego wyboru, lecz poniekąd społeczna konieczność.