Redermalizacja – nowy zabieg anti-aging

Redermalizacja to nowa metoda prewencji starzenia się i odnowy skóry. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych preparatów Xela Rederm® szwajcarskiej firmy Hyalual, zawierających bursztynian sodu oraz kwas hialuronowy, w komórkach następuje regulacja biochemicznych i fizjologicznych procesów. Zabieg polega na iniekcji preparatów (metodą mezoterapii) i skutecznie blokuje powstawanie wolnych rodników oraz zapobiega odwodnieniu skóry. Redermalizację stosuje się na twarz, szyję, dekolt, dłonie i pod oczy.

Preparaty Xela Rederm® zawierają bursztynian sodu oraz kwas hialuronowy w stężeniach 1,1%, 1,8% lub 2,2%. Bursztynian sodu jest aktywnym składnikiem preparatów, natomiast kwas hialuronowy wspomaga jego działanie dzięki przywracaniu równowagi wodnej i zapewnianiu właściwego środowiska dla aktywności fibroplastów.
Przykłady rodzajów starzenia kwalifikujących się do redermalizacji:

Załącznik nr 2

Załącznik nr 3

Załącznik nr 4

Załącznik nr 5

Efekty redermalizacji:

efekty redermalizacji

• młoda, zdrowa skóra;
• rozjaśnienie skóry;
• lifting;
• poprawiona elastyczność skóry;
• skóra nawilżona;
• zmniejszona głębokość i długość zmarszczek;
• poprawiona powierzchnia i faktura skóry.

Redermalizacja to doskonała metoda korekcji i profilaktyki zmian związanych z wiekiem. Pozwala na przywrócenie struktury i jakości skóry, poprawiając zarazem takie cechy morfologiczne i funkcjonalne jak: sprężystość, elastyczność i stopień nawodnienia. Zabiegi redermalizacji hamują procesy starzenia skóry nie tylko poprzez jej odpowiednie nawodnienie, ale również poprzez wpływ na procesy regulujące produkcję energii w komórkach skóry. W naszym Gabinecie Pacjentom wybierającym zabiegi redermalizacji na twarz proponujemy skorzystanie z możliwości wykupienia rewelacyjnych masek liftingująco-nawilżających firmy Hyalual – WOW Mask.

Metody oddziaływania na starzejącą się skórę

Znane jest kilka metod oddziaływania na starzejąca się skórę, celem jej pobudzenia i odwrócenia bądź powstrzymania negatywnych procesów, jakie pojawiają się z wiekiem. Dwie najbardziej dotychczas znane i kojarzone przez każdego, kto podjął się zabiegów poprawiających estetykę skóry to: biorewitalizacja i biostymulacja. Biostymulacja to pobudzanie skóry. Może mieć miejsce przy użyciu bodźców fizycznych, chemicznych albo biologicznych. Pobudzaniu ulegają komórki tkanek łącznych, odpowiedzialnych m.in. za metabolizm, w tym fibroblasty (odpowiedzialne za produkcję kolagenu). Efektem wewnętrznym jest odbudowa macierzy zewnątrzkomórkowej poprzez wytwarzanie kolagenu, a efektem zewnętrznym odmłodzenie wyglądu skóry. Biorewitalizacją określa się działanie kwasu hialuronowego: jego pozytywny wpływ to odbudowa zachwianej równowagi wodnej. Działa nie na komórki bezpośrednio, lecz na przestrzeń między nimi. Najbardziej oczywistym efektem działania samego kwasu hialuronowego jest wzrost jego ilości. Skóra wygląda lepiej, gdyż została nawodniona.

Jakie są wady obu metod?

Biostymulacja i biorewitalizacja działają wyłącznie częściowo. Dodatkowo ich skuteczność zależy od stanu skóry: czym jest ona słabsza, odwodniona, poddana przez długi czas oddziaływaniu czynników negatywnych (promieniowaniu ultrafioletowemu), tym stymulacja i rewitalizacja musi być intensywniejsza. Oba zabiegi działają pozytywnie: jeden nawadnia, drugi prowadzi do zaistnienia nowej syntezy białek, lecz w gruncie rzeczy zawsze jest to radzenie sobie ze skutkami procesów, które mają przyczynę gdzie indziej: w metabolizmie na poziomie komórkowym. Metabolizm to fundamentalny proces działania każdej komórki żywego organizmu, nie wyłączając z tego komórek skóry. Proces spalania dostarczanych komórkom cukrów, tłuszczy i białek wytwarza energię, niezbędną dla funkcjonowania. To poprzez działanie na proces metabolizmu skóry można mieć pewność, co do powstrzymania procesu starzenia, a nawet cofnięcia jego negatywnych skutków.

Redermalizacja

Redermalizacja pozwala na wzrost produkcji energii na poziomie komórek, przywraca właściwe procesy biochemiczne, nie tylko nawadnia, ale też gwarantuje blokowanie dalszego odwadniania się skóry i zabezpiecza przed działaniem wolnych rodników, atakujących komórki. W skrócie można określić tę metodę jako połączenia pozytywnego oddziaływania kwasu hialuronowego oraz bursztynianu sodu. Nazwa kwas hialuronowy już na dobre zagościła w świadomości osób pragnących poprawić swoją urodę, jednak o bursztynianie sodu słyszało o wiele mniej osób. Pozwala on redermalizacji oddziaływać na metabolizm komórek, dlatego że jest jednym ze związków chemicznych uczestniczących w wytwarzaniu energii w mitochondriach. Do jego zadań należy także dostarczanie tlenu i przeciwdziałanie degeneracji komórek podczas starzenia się. Gwarantuje głębokie oddziaływanie redermalizacji, która odnawia komórki, współdziałając z procesami, jakie w niej zachodzą, a także je chroni. Jest to metoda wykorzystywania naturalnych procesów ludzkiego ciała. Na rynku istnieją już produkty wykorzystujące tę metodę, jak Xela Rederm, opracowana przez szwajcarski Instytut Hyalual, które dzięki odpowiedniemu wyważeniu hialuronianu i bursztynianu, wykazują dobre efekty w zakresie powstrzymywania starzenia się skóry i negatywnemu oddziaływaniu środowiska.