ThermaVein, pękanie naczynek krwionośnych i leczenie ich metodą termokoagulacji.

Pękanie naczyniek krwionośnym, które objawia się w postaci nieestetycznych znamion na różnych częściach ciała, potocznie określanych jako pajączki, to problem ludzi w różnym wieku i wbrew mniemaniom nie tylko kobiet: posiada je również co piąty mężczyzna. Pajączki naczyniowe to nie wyłącznie jednak problem natury estetycznej, gdyż są one przejawem znacznie większego problemu.

Teleangiektazja, czyli pajączki

W medycynie określane są jako teleangiektazja, pojawiają się, gdy nasz dotychczas działający bez problemów układ krwionośny napotyka problemy. Pajączki naczyniowe czy miniżylaki, to tyle co popękane, uszkodzone i rozszerzone naczynka krwionośne. Zwiastować mogą ogólną niewydolność układu, które w dalszej kolejności przejawiają się w opuchnięciach, szczególnie na nogach oraz żylakach.
Pojawiają się najczęściej na udach, ale też na twarzy, szyi, ramionach, plecach. W medycynie przyjmuje się, że występowanie teleangiektazji ma w dużej mierze podłoże genetyczne, lecz wpływa na to ma także nieodpowiednia dieta oraz brak aktywności fizycznej. Sprawne i silne mięśnie odpowiadają za właściwy obieg krwi w organizmie, a mniej aktywny organizm nie radzi sobie ze zmianami ciśnienia wewnątrz żył, które powstają nawet przy najprostszych czynnościach, jak np. wstawanie (!). Pękające naczynka mogą sprawiać ból.
Zaawansowana niewydolność żył jest stanem bardzo groźnym, pajączki naczynkowe to tylko objaw możliwych dalszych powikłań, więc raczej sygnał do odpowiedniego działania. Same w sobie nie są groźne, dlatego też zajmuje się nimi przede wszystkim medycyna estetyczna.

Leczenie – ThermaVein

Jedną ze skutecznych metod leczenia pajączków naczyniowych, czyli w efekcie tego poprawy wyglądu, są zabiegi z użyciem technologii termokoagulacji, stosowanej w urządzeniu ThermaVein. W skrócie polega ona na poddawaniu wybranego odcinka skóry (mniej niż milimetrowego) działaniu wysokiej temperatury w postaci kontrolowanego ładunku energii cieplnej. Powoduje to praktycznie natychmiastowe zamknięcie się naczynek krwionośnych, żyła ulega skurczeniu i zwłóknieniu, co z kolei prowadzi do zaniku na powierzchni skóry widocznych uszkodzeń tych naczynek.

Kiedy (i gdzie) stosować ThermaVein?

ThermaVein wyróżnia się nie tylko skutecznością i bezpieczeństwem, ale również wszechstronnością. Za pomocą tego urządzenia leczony może być każdy rodzaj skóry, również tej narażonej na podrażnienia oraz mającej skłonność do pękania naczynek (przy tzw. cerze naczynkowej), nie powstaje niebezpieczeństwo blizn, uszkodzeń zdrowej tkanki czy oparzeń. Zabiegi termokoagulacyjne zaliczane są do zabiegów estetycznych i najwłaściwszym miejscem do ich wykonywania jest profesjonalny gabinet lekarski.