Usuwanie białych plam – ICON

Problemem estetycznym dla wielu pacjentów są białe plamy widoczne najczęściej na zębach przednich. Zwykle są one skutkiem nadmiernej podaży fluoru, wad rozwojowych szkliwa lub początkowym objawem próchnicy. Zęby tracą zdrowy połysk, a powierzchnia szkliwa staje się bardziej miękka i porowata. Główną przyczyną białych przebarwień na powierzchni zęba jest uszkodzenie szkliwa i uwięzienie w jego obrębie drobinek powietrza i wody. Zmianie ulega kierunek załamania światła na powierzchni szkliwa co uwidacznia się białą plamką. Skuteczną alternatywą usuwania białych plam jest innowacyjna metoda w postaci sytemu ICON, którą przeprowadza się bez borowania, bez bólu, bez niepotrzebnych strat zdrowych tkanek zęba. Icon-Infiltrant, wnika głęboko do porowatej tkanki zęba, a ponieważ ma podobny współczynnik załamania światła jak zdrowe szkliwo to białe przebarwienia przestają być widoczne. ICON pozwala na przywrócenie naturalnego i równomiernego koloru zęba.

Zalety Icon

• Wczesne zatrzymanie próchnicy.
• Estetyczne leczenie białych plam.
• Odtworzenie naturalnego koloru i blasku zęba.
• Wydłużenie długości życia zęba.
• Leczenie bez borowania i bez znieczulenia.
• Leczenie tylko na jednej wizycie.

Wskazania

Mikroinwazyjne leczenie próchnicy początkowej (zmiana na głębokość do jednej trzeciej części zębiny).

Przeciwwskazania do stosowania ICON

ICON nie może być stosowany w leczeniu zaawansowanej próchnicy.

Preparat Icon jest idealny dla pacjentów po leczeniu ortodontycznym. Bezpośrednio po zdjęciu zamków ortodontycznych widoczne są wyraźne białe plamy pochodzenia próchnicowego i towarzysząca jej demineralizacja szkliwa, często spowodowana nie właściwym dbaniem o higienę jamy ustnej.

Przebieg leczenia preparatem ICON:

Leczenie preparatem DMG ICON przeprowadza się bez użycia wierteł. Zmieniona powierzchnia szkliwa jest najpierw oczyszczana i polerowana, a następnie wytrawiana specjalnym preparatem ICON etch. Po spłukaniu i osuszeniu powierzchni zęba nakładany jest preparat ICON, który po wbudowaniu się w strukturę uszkodzonego szkliwa usuwa białe plamki na jego powierzchni. Końcowym etapem jest naświetlenie lampą polimeryzacyjną ząb i jego polerowanie.

icon