implantologia główne

implantologia 3

Jaką dziedziną stomatologii zajmuje się implantologia? Co nazywamy implantem oraz kto może z nich skorzystać? Pytania te bardzo często pojawiają się w głowach osób, które chcą zdecydować się na uzupełnienie braków w uzębieniu. Poniżej znajdą Państwo kilka słów na temat implantologii oferowanej m.in. w gabinecie Z Wieży we Władysławowie, które być może okażą się pomocne podczas wybierania metody zabiegu.

Implantologia to nowoczesna dziedzina stomatologii zajmująca się uzupełnianiem braków w uzębieniu. Niestety, współcześnie mimo dynamicznie rozwijającej się stomatologii, wciąż duża liczba pacjentów traci zęby z powodu próchnicy, chorób przyzębia lub urazów. Profilaktyka jest najskuteczniejszą formą unikania braków w uzębieniu, niestety czasami jest na to już za późno. Wykorzystywane przez implantologię implanty są w stanie najwierniej imitować naturalny ząb.

Implant to niewielka śrubka zastępująca korzeń zęba najczęściej wykonana z tytanu i umieszczana w kości szczęki oraz żuchwy. Dzięki zdolności implantu do trwałego łączenia się z tkanką kostną, może on zastąpić utracony korzeń zęba. Do implantu przykręcany jest łącznik, który stanowi podstawę dla korony protetycznej. Korona pod względem kształtu oraz koloru dobierana jest w taki sposób, aby nie odróżniała się od reszty uzębienia, dzięki czemu nie zwraca na siebie uwagi i sprawia wrażenie naturalnego zęba.

Implanty mogą być pomocne w momencie, kiedy brakuje nam jednego, kilku lub wszystkich zębów. Jest to znacznie bardziej komfortowe rozwiązanie niż most lub proteza, ponieważ nie trzeba go wyciągać do czyszczenia. Nie uszkadza się też sąsiednich zębów, tak jak w przypadku mostu protetycznego, gdzie szlifuje się sąsiednie, całkowicie zdrowe zęby.

W trosce o estetyczny uśmiech każdego z Państwa

Wszystkich z Państwa, którzy chcą zdecydować się na implanty, zachęcamy do wizyty w gabinecie Z Wieży, mieszczącym się we Władysławowie. Doświadczeni lekarze protetycy pomogą Państwu wybrać dostosowaną do indywidualnych potrzeb metodę uzupełniania braków w uzębieniu oraz zadbać o estetyczny uśmiech.

Korony