SZANOWNI PACJENCI, od 30.05. do 02.06.2024 r. nasza klinika będzie nieczynna.

Implantologia i implantoprotetyka

Jaką dziedziną stomatologii zajmuje się implantologia? Co nazywamy implantem oraz kto może z nich skorzystać? Pytania te bardzo często pojawiają się w głowach osób, które chcą zdecydować się na uzupełnienie braków w uzębieniu. Poniżej znajdą Państwo kilka słów na temat implantologii oferowanej m.in. w gabinecie Z Wieży we Władysławowie, które być może okażą się pomocne podczas wybierania metody zabiegu.

Implantologia to nowoczesna dziedzina stomatologii zajmująca się uzupełnianiem braków w uzębieniu. Niestety, współcześnie mimo dynamicznie rozwijającej się stomatologii, wciąż duża liczba pacjentów traci zęby z powodu próchnicy, chorób przyzębia lub urazów. Profilaktyka jest najskuteczniejszą formą unikania braków w uzębieniu, niestety czasami jest na to już za późno. Wykorzystywane przez implantologię implanty są w stanie najwierniej imitować naturalny ząb.
Implant to niewielka śrubka zastępująca korzeń zęba najczęściej wykonana z tytanu i umieszczana w kości szczęki oraz żuchwy. Dzięki zdolności implantu do trwałego łączenia się z tkanką kostną, może on zastąpić utracony korzeń zęba. Do implantu przykręcany jest łącznik, który stanowi podstawę dla korony protetycznej. Korona pod względem kształtu oraz koloru dobierana jest w taki sposób, aby nie odróżniała się od reszty uzębienia, dzięki czemu nie zwraca na siebie uwagi i sprawia wrażenie naturalnego zęba.

Implanty mogą być pomocne w momencie, kiedy brakuje nam jednego, kilku lub wszystkich zębów. Jest to znacznie bardziej komfortowe rozwiązanie niż most lub proteza, ponieważ nie trzeba go wyciągać do czyszczenia. Nie uszkadza się też sąsiednich zębów, tak jak w przypadku mostu protetycznego, gdzie szlifuje się sąsiednie, całkowicie zdrowe zęby.

W trosce o estetyczny uśmiech każdego z Państwa

Wszystkich z Państwa, którzy chcą zdecydować się na implanty, zachęcamy do wizyty w gabinecie Z Wieży, mieszczącym się we Władysławowie. Doświadczeni lekarze protetycy pomogą Państwu wybrać dostosowaną do indywidualnych potrzeb metodę uzupełniania braków w uzębieniu oraz zadbać o estetyczny uśmiech.
CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ?

Polecane usługi

ORTODONCJA

Piękny uśmiech to coś, dzięki czemu inni odbierają nas jako osoby schludne, zadbane, godne zaufania.

implantologia

Profilaktyka jest najskuteczniejszą formą unikania braków w uzębieniu, niestety czasami jest na to już za późno.

periodontologia

Badania przesiewowe w kierunku nowotworów oraz chorób przyzębia.

protetyka

Protetyka stomatologiczna zajmuje się uzupełnianiem braków w uzębieniu oraz rekonstrukcją zębów zniszczonych.

korony i licówki

Piękny, biały uśmiech daje więcej pewności siebie i pomaga w osiąganiu sukcesów. Można go osiągnąć m.in. poprzez zabiegi medycyny estetycznej czy ortoliftingu
KLIENCI O NAS

OPINIE

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

KONTAKT

Dentysta z Wieży
ul. Rybacka 8B lok. U4 i U5
84-120 Władysławowo
Godziny otwarcia
pon - pt: 8:00 - 20:00
sob: 8:00 - 14:00

udogodnienia

PARKING
wifi
klimatyzacja
udogodnienia
płatność kartą
strefa dla dzieci
powered by getknow