W naszych gabinetach możesz poddać się leczeniu zębów pod całkowitą narkozą!

Zabiegi przeprowadzane są pod okiem doświadczonego zespołu anestezjologicznego, w skład którego wchodzą:

 • lekarz anestezjolog
 • dwie pielęgniarki anestezjologiczne
 • farmakolog

Dla wszystkich osób z dentofobią, bojących się dentysty, wystraszonych, a także dla niepełnosprawnych i trudnych zabiegowo pacjentów.

OBUDZIMY CIĘ JAK BĘDZIE PO WSZYSTKIM!

Więcej informacji oraz zapisy w naszej recepcji i pod nr telefonu:
+48 58 674 15 93

NARKOZA_01

Co to jest znieczulenie ogólne / narkoza?

 • Znieczulenie ogólne znosi świadomość odczuwania bólu w całym organizmie. Pacjent od początku do końca znieczulenia ogólnego pozostaje w stanie przypominającym sen.
 • Znieczulenie może być wykonane przy użyciu leków podanych dożylnie (znieczulenie ogólne dożylne), przy użyciu gazów i par anestetycznych podawanych przez maskę twarzową/rurkę dotchawiczą (znieczulenie ogólne wziewne) lub przy użyciu obu metod łącznie (znieczulenie ogólne złożone).
 • Podczas znieczulenia tlen i środek znieczulający podawany jest przez rurkę dotchawiczą, która jest wprowadzana po zaśnięciu Pacjenta. Zapewnia ona wysoki stopień bezpieczeństwa przy sztucznym oddychaniu i chroni płuca przed następstwami wymiotów. W niektórych przypadkach podczas intubacji może dojść do podrażnienia błony śluzowej gardła ( uczucie drapania, ból gardła) i krtani (przejściowa chrypka).

Przed znieczuleniem Pacjent powinien być na czczo, czyli:

 • Nie może przyjmować pokarmów przez minimum 6 godzin.
 • Nie może pić mleka, sztucznych mieszanek mlecznych, jogurtów, gęstych soków owocowych itp. co najmniej przez 6 godzin przed operacją.
 • Może wypić wodę lub herbatę do 2 godzin przed znieczuleniem w ilości nie przekraczającej 200 ml, a w przypadku dzieci o masie ciała poniżej 20 kg w ilości nie przekraczającej 10 ml na kilogram masy ciała.

Zmniejsza to ryzyko wymiotów pooperacyjnych oraz zapobiega poważnym powikłaniom w czasie znieczulenia, tj. przedostania się treści pokarmowej do dróg oddechowych.

Narkoza/ znieczulenie ogólne po co, dla kogo?

Leczenie i usuwanie zębów w narkozie pozwala uzyskać w pełni zdrową jamę ustną u pacjentów i jest dedykowane dla:

 • osób z dentofobią ( panicznym strachem przed dentystą, gdzie lęk odczuwany przed wizytą jest często tak duży, że uniemożliwia terapię, którą pacjent stale odwleka w czasie),
 • pacjentów niepełnosprawnych,
 • osób borykających się z niektórymi schorzeniami, gdzie świadome leczenie nie jest możliwe do przeprowadzenia,
 • dzieci z zaniedbanymi zębami, u których wizyta u dentysty wywołuje płacz i lęk,
 • osób z koniecznością jednoczesnego wyleczenia dużej liczby ubytków zagrażających zdrowiu malucha lub dorosłego,
 • osób z przypadkami niektórych chorób psychicznych, które utrudniają współpracę z pacjentem.

Leczenie zębów pod narkozą – cena

Cena leczenia w znieczuleniu ogólnym ( narkozie ) uzależniona jest od jego czasu i rodzaju wykonanych zabiegów w jamie ustnej pacjenta. Ustalana jest indywidualnie po wykonanym badaniu stomatologicznym na wizycie kwalifikacyjnej.

W jej skład wchodzi:
1. cena wykonania zabiegu narkozy, znieczulenia ogólnego (patrz cennik)
2. cena procedur medycznych, które jednocześnie zostaną wykonane u znieczulanego pacjenta (patrz cennik)

Narkoza umożliwia leczenie WSZYSTKICH ZĘBÓW za jednym razem.
W trakcie jednego znieczulenia ogólnego, mogącego trwać nawet kilka godzin, przeprowadzane jest leczenie zachowawcze ( zakładanie wypełnień ), endodontyczne ( leczenie kanałowe ) czy chirurgiczne ( usuwanie zębów pod narkozą, wszczepienie implantów ).
Liczba procedur oraz czas zabiegu są indywidualnie określane dla danego pacjenta. Przed samym zabiegiem ważna jest odpowiednia diagnostyka, aby opracować jak najlepszy plan leczenia zębów pod narkozą.

W trakcie zabiegu na sali obecny jest nie tylko lekarz dentysta ( czasem jest to kilku stomatologów różnych specjalności ) oraz asystentka stomatologiczna, ale także lekarz anestezjolog, pielęgniarka anestezjologiczna, którzy czuwają nad prawidłowym przebiegiem znieczulenia ogólnego.

Profesjonalnie i bezpiecznie leczymy pod narkozą Naszych pacjentów.

Odpowiednio wykwalifikowany personel (patrz: „Zespół Z Wieży Dentysta” ) mający do dyspozycji właściwe zaplecze anestezjologiczne, specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu przeprowadza znieczulenia i monitoruje funkcje życiowe.
Sukcesem w procesie leczenia jest ścisła współpraca Zespołu „ Z Wieży Dentysta” i zaangażowanie Pacjenta w wypełnianiu wszelkich zaleceń.

JESTEŚMY DO TWOJEJ DYSPOZYCJI
ZESPÓŁ MEDYCZNO-ANESTEZJOLOGICZNY „Z WIEŻY”

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania – dzwońcie. Recepcja +48 586 741 593